Radiofrekwencja mikroigłowa Piekary Śląskie

Radiofrekwencja mikroigłowa z elektropolacją czyli spektakularny zabieg globalnej odnowy skóry IntraJECT

IntraJECT to wielofunkcyjne urządzenie medyczne które pozwala na przeprowadzenie nowoczesnych zabiegów z zakresu fali radiowej, usuwania blizn i defektów skóry (min.brodawki, włókniaki ), oraz głębokiej przebudowy warstw naskórka i skóry właściwej na twarzy jak i na obszarze całego ciała. Opracowane zabiegi są bezpieczne, posiadają certyfikaty medyczne poparte badaniami klinicznymi świadczącymi o ich skuteczności .

Urządzenie IntraJect wyposażone zostało w cztery technologie dzięki którym mamy bardzo szerokie spektrum działania. Jednym z zabiegów którego efekty są szczególnie rewelacyjne jest radiofrekwencja mikroigłowa z elektroporacją . Zabieg nazywany jest także: globalną odnową skóry.

Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej:

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej jest spektakularną metodą stosowaną w medycynie estetycznej do zwiększania napięcia skóry, usuwania zmarszczek, blizn (szczególnie blizn po trądziku), zwężania rozszerzonych porów, usuwania rozstępów oraz przebarwień. Zabieg pobudza naturalne funkcje skóry dając jej szansę do samodzielnej, naturalnej odnowy.

Radiofrekwencja mikroigłowa Piekary Śląskie
Jakie działanie ma połączenie radiofrekwencji, mikronakłuwania i elektroporacji?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest połączeniem dwóch technologii: radiofrekwencji oraz mikronakłuwania z wykorzystaniem do tego celu rolki z tytanowymi igłami.

W trakcie zabiegu działamy na skórę rolką z tytanowymi igiełkami przez które przechodzi fala radiowa. Fala posiada odpowiednie parametry, wnikając na odpowiednią głębokość skóry, daje efekt równomiernego i precyzyjnego podgrzania określonych warstw skóry (następuje wtedy produkcja nowych włókien kolagenu i elastyny tzw. rusztowania dla naszej skóry, która w efekcie jest bardziej napięta, jędrna i zagęszczona). Wytworzone ciepło powoduje także obkurczanie istniejących już włókien kolagenowych przebudowując i liftingując w ten sposób skórę. Opisany proces podgrzewania skóry falą radiową z wykorzystaniem mikroigieł to radiofrekwencja mikroigłowa.

Mikronakłuwanie to działanie na skórę mikroigiełkami, którymi celowo uszkadzamy mechanicznie tkankę aby silnie pobudzić jej regenerację. Połączenie obu wymienionych technik pozwala na osiągnięcie nieporównywalnie lepszych efektów, niż w przypadku stosowania każdej z tych metod osobno.

Elektroporacja to zjawisko dodatkowo wykorzystywane przy zabiegu, polega na rozluźnieniu wiązań międzykomórkowych i zwiększeniu ich przepuszczalności dzięki czemu możemy wprowadzić w głębsze warstwy skóry zjonizowane ampułki odżywcze, dopasowane do indywidualnych potrzeb i problemów Twojej skóry.

W zależności od problemu Twojej skóry mamy do wyboru rolki z igłami tytanowymi ,które charakteryzują się różnymi długościami mikroigiełek. Jest to bardo ważne, ponieważ pozwala nam uzyskać niesamowite i wspaniałe efekty w dużo szybszym czasie.

 • Skóra tłusta, gruba 0,1-1,5-2 mm
 • Skóra wrażliwa 0,5-0,1 mm
 • Ciało (brzuch, uda) 2,5 mm

W radiofrekwencji mikroigłowej, dzięki obecności mikroigieł, które przewodzą ciepło w głąb skóry, każda warstwa skóry poddana zabiegowi jest równomiernie nagrzewana.

To, jak głęboko, jak długo i z jaką energią zadziałamy na tkankę, zależy od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanej leczeniu. Podczas zabiegu na skórę działa się temperaturą 45-60 stopni. Niższa temperatura nie uruchomi procesów regeneracji, z kolei wyższa – doprowadzi do zniszczenia tkanek.

Efekty zabiegu są niesamowite i porównywane do efektów jakie uzyskalibyśmy laserem frakcyjnym.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa 60 minut. Rozpoczyna się od znieczulenia preparatem z zawartością lidokainy (aby zniwelować odczucia podczas zabiegu). Następnie pracujemy rolką z igiełkami tytanowymi wykonując mikronakłucia, wykorzystujemy falę radiową która podgrzewa skórę w miejscu zabiegowym oraz zjawisko elektroporacji czyli rozluźniania wiązań międzykomórkowych przez co pozwalamy na głębokie wnikanie preparatów leczniczych-ampułek. Na koniec zabiegu nakładamy maść łagodzącą.

Efekty zabiegu są spektakularne:
 • głęboka i globalna przebudowa skóry na poziomie komórkowym,
 • powstanie nowych wiązań kolagenowych i elastyny dające nowe rusztowanie dla skóry,
 • lifting twarzy, szyi i dekoltu,
 • zwężenie rozszerzonych porów,
 • redukcja łojotoku,
 • redukcja przebarwień, blizn potrądzikowych,
 • poprawa kolorytu skóry Likwidacja i ujędrnienie wiotkiej skóry na brzuchu po ciąży lub gwałtownej utracie wagi,
 • zmniejszenie rozstępów.

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona i podrażniona, jednak na drugi dzień możemy już normalnie funkcjonować. Przez ok 1 tydzień nie korzystamy z solarium, ograniczamy także basen i saunę.

Zabieg możemy wykonać jako pojedynczy ( aby uzyskać odpowiednie napięcie skóry, poprawić jej strukturę oraz spłycić zmarszczki) lub w serii 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach co 30-40 dni aby uzyskać bardzo widoczny efekt głębokiej przebudowy i odnowy. Serię możemy powtórzyć nie wcześniej niż po upływie pół roku.

Przeciwwskazania:
 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby nowotworowe i stany po nowotworowe (okres do 5 lat),
 • cukrzyca,
 • problemy z krzepnięciem krwi,
 • epilepsja,
 • rozrusznik serca,
 • choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze w miejscu zabiegowym.