Oczyszczanie twarzy manualne, klasyczne

To pierwszy i podstawowy krok do zdrowej i pięknej skóry. Ręczne oczyszczanie skóry to sposób na uporczywe, nieestetyczne zaskórniki, grudki i zszarzałą, zanieczyszczoną cerę. Zabieg pozwala na natychmiastowe odświeżenie i oczyszczenie cery oraz skuteczne odblokowanie zanieczyszczonych porów, będących najczęstszą przyczyną powstawania wyprysków i bolesnych zmian ropnych.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg oczyszczania manualnego?

Polecany szczególnie dla cer tłustych i mieszanych, przetłuszczających się w strefie T, lub wyraźnie zanieczyszczonych z trudnymi do usunięcia zaskórnikami.

Jak wygląda zabieg?

Pierwszym etapem zabiegu jest dokładny demakijaż twarzy oraz nałożenie maski rozpulchniającej, przygotowującej skórę do zabiegu. Następnie kierujemy na twarz strumień pary która rozszerza pory i dodatkowo wzmacnia działanie maski. Po kilkunastu minutach manualne usuwamy zaskórniki, grudki oraz inne zanieczyszczenia. Po oczyszczeniu skóry dezynfekujemy skórę prądami Darsonwala a następnie na twarz aplikowana jest maska o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie kremu.

Plan zabiegu oczyszczania można dowolnie modyfikować ponieważ kosmetyki w zależności od potrzeb skóry są dobierane indywidualnie dla każdej naszej klientki.

Dlaczego oczyszczanie manualne jest tak ważne?

Zabieg w znacznym stopniu redukuje istniejące już stany zapalne. Działa bakteriobójczo, skóra po zabiegu odzyskuje świeżość, czystość i delikatność. Oczyszczanie dla skóry wrażliwej to również poprawa ogólnej kondycji skóry, wyrównanie jej struktury i kolorytu oraz złagodzenie podrażnienia i zaczerwienień.

Oczyszczanie manualne twarzy stanowi idealna bazę przed innymi zabiegami. Skóra tak przygotowana dużo lepiej przyjmuje składniki odżywcze zawarte w maskach, kremach.

Dodatkowo do zabiegu polecamy:
  • medyczny peeling kawitacyjny IntraJECT,
  • darsonwalizację,
  • peeling chemiczny migdałowy,
  • ampułki,
  • płatki pod oczy z kwasem hialuronowym,
  • masaż twarzy.
Inne propozycje oczyszczania skóry:
  • OCZYSZCZANIE APARATUROWE - Zabieg z wykorzystaniem mikrodermabrazji oraz medycznego peelingu kawitacyjnego. Zakończony zastosowaniem odpowiedniej maski. Zabieg przeznaczony dla każdej cery: tłustej, łojotokowej, bez wyraźnych wykwitów. Także dla cer szarych, zmęczonych, celem rewitalizacji i przygotowania do dalszych zabiegów odżywczych.
  • DOCZYSZCZANIE MANUALNE - Stosowane dodatkowo do oczyszczania aparaturowego twarzy. Obejmuje rozpulchnianie skóry, doczyszczenie, darsonwalizację. Wskazane w przypadku konieczności usunięcia manualnego wykwitów skórnych.