Darsonwalizacja

To zabieg kosmetyczny wykorzystujący prądy wielkiej częstotliwości (300-500 kHz) w celu dezynfekcji skóry. Podczas przepływu prądu przez elektrodę i jej bezpośredniego zetknięcia ze skórą powstają wyładowania elektryczne obserwowane jako iskrzenie. Powoduje to bezpośrednie wytworzenie minimalnej ilości ciepła w tkankach. Darsonwalizacja skutecznie oczyszcza i dezynfekuje skórę, wytwarzany w jej trakcie ozon likwiduje bakterie, które znajdują się na skórze i poprawia ukrwienie.

Ze względu na bakteriobójcze działanie ozonu zabieg najczęściej wykonywany jest po zabiegach oczyszczania skóry, jako uzupełnienie innych zabiegów, lub w serii pojedynczych zabiegów leczniczych – 5 do 10 zabiegów.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg darsonwalizacji?

To metoda doskonała dla osób ze skórą tłustą oraz trądzikową. Bardzo dobrze oczyszcza i zwęża pory, a także reguluje wydzielanie sebum. Po darsonwalizacji możesz spodziewać się także:

  • złagodzenia zaczerwienionej skóry po zabiegach kosmetycznych,
  • jędrnej i lepiej ukrwionej skóry twarzy,
  • delikatnej redukcji przebarwień, niwelowania zmian trądzikowych i rozjaśnienia cery,
  • zamknięcia łusek włosowych i stymulacji porostu włosów.

Darsonwalizacja na włosy

Metodę darsonwalizacji stosuje się również z powodzeniem do leczenia łojotoku skóry głowy, łysienia łojotokowego oraz przy wypadaniu włosów. Coraz częściej darsonwalizacja stosowana jest w gabinetach trychologicznych. Dzięki tej metodzie stymulowany jest porost włosów oraz wzmacniane są cebulki. Ponadto darsonwalizacja na włosy może skutecznie pomóc w walce z łupieżem.

Jak wygląda zabieg na twarz?

  • Przed przystąpieniem do zabiegu wykonany jest dokładny demakijaż.
  • Następnie włączamy urządzenie i ustawiamy najniższe parametry. Powolnymi, delikatnymi ruchami pelota przesuwana jest punktowo po skórze, a napięcie stopniowo zwiększane, tak aby przyzwyczaić skórę do efektu “mrowienia”.

Zabieg trwa ok 10-15 min. i jest bezbolesny, a jedyne co możemy odczuwać w jego trakcie, to lekkie mrowienie skóry. Darsonwalizacja w kosmetyce stosowana również do leczenia świądu, nerwobólów, zaburzeń czucia oraz opryszczce.

Przeciwwskazania:

Pomimo tego, że zabieg jest nieinwazyjny oraz bezbolesny, nie każdy może z niego skorzystać. Darsonwalizacja nie jest wskazana dla osób, które mają cerę naczynkową, skłonną do alergii oraz cierpią na trądzik różowaty. Przeciwwskazaniem są także choroby serca, padaczka, problemy z krzepnięciem krwi oraz wysokie ciśnienie.

Darsonwalizacji nie wykonuje się również u kobiet w ciąży oraz osób z metalowymi implantami czy rozrusznikami serca.