Bloomea

Modeling skóry za pomocą urządzenia Bloomea® to innowacyjny, bezbolesny zabieg na twarz szyję i dekolt, dający efekt porównywalny z resurfacingiem laserowym. Zabieg wywodzi się ze środowiska francuskich chirurgów plastycznych. Technologia TRIO M.M.L, którą wykorzystuje aparat Bloomea®, była przez nich wykorzystywana w rekonwalescencji pooperacyjnej w celu przyśpieszenia leczenia blizn pooperacyjnych i rozstępów. Z czasem odkryto, że efekty działania tej technologii są tak spektakularne, że może z powodzeniem stanowić zabieg sam w sobie. I tak Bloomea® trafiła w ręce kosmetologów. Wielokrotnie nagradzana na rynku międzynarodowym za innowacyjność i skuteczność, jest aktualnie jedną z najciekawszych propozycji w zakresie kompleksowego odmładzania twarzy. W Polsce zabieg ten jest zupełną nowością, pierwsze zabiegi zaczęto przeprowadzać w marcu 2017 roku.

Jak przebiega zabieg Bloomea? Bloomea krok po kroku!

Zabieg na twarz Bloomea łączy działanie trzech technologii odmładzania, ukrytych pod skrótem : TRIO M.M.L.

  • M – Makroeksfoliacja
  • M – Mikrowibracja
  • L – Luminoterapia

Tym samym zabieg można łatwo podzielić i powiedzieć że składa się z trzech etapów:

Makroeksfoliacja

Pierwszy etap zabiegu rozpoczyna się złuszczaniem skóry za pomocą tipa złuszczającego. Kosmetolog dobiera jego rodzaj do potrzeb zabiegu i skóry, a następnie otwiera oryginalnie zapakowany tip i umieszcza go w głowicy zabiegowej. Dzięki temu że tip zabiegowy ma 3różne grubości ziarna, oraz różnym technikom operowania głowicą, można przeprowadzić makroeksfoliację na dowolnym poziomie: od delikatnego peelingu począwszy, a na efekcie resurfacingu laserowego skończywszy. Oczyszczona z warstwy rogowej skóra jest gotowa do przyjęcia bogatego w składniki aktywne koktajlu Bloomea®.

Mikrowibracja

W drugim etapie zabiegu tip złuszczający w głowicy urządzenia zostaje zastąpiony tipem do wewnątrztkankowej aplikacji preparatu odżywczego. Jest to kremowy koktajl Bloomea®, zawierający niesamowicie cenne składniki aktywne: niskocząsteczkowy kwas hialuronowy, elastynę i kolagen. Koktajl nakłada na skórę, a następnie rozprowadza głowicą, wprowadzoną w drgania oscylacyjne o wysokiej częstotliwości. Mikrodrgania delikatnie stymulują skórę do pracy, co sprzyja otwieraniu się kanalików pozwalających dotrzeć z substancjami odżywczymi nawet do poziomu skóry właściwej. Jednocześnie urządzenie od początku zabiegu emituje wiązkę światła laserowego nazwanego luminoterapią.

Mikrowibracja

W trakcie całego zabiegu emitowana jest wiązka światła podczerwonego o długości fali 633nm. Naukowo udowodniono, że fala o tej długości skutecznie dociera do warstwy kolagenowej skóry, gdzie dynamicznie przyspiesza jej regenerację. Dzięki luminoterapii odbudowują się łańcuchy kolagenowe, następuje namnażanie elastyny i fibroblastów. Na koniec zabiegu stosujemy na skórę maskę biocelulozową. Maska oprócz cudownych właściwości kojących mocno regeneruje skórę – jest bogata w cenny kwas hialuronowy , aloes i elastynę. Zabieg Bloomea, mimo że efektami jest porównywany do resurfacingu laserowego, jest całkowicie bezbolesny! Przez cały czas trwania serii zabiegowej zaleca się stosowanie w domu kremowego koktajlu Bloomea® na bazie kwasu HA.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg jest polecany do pielęgnacji twarzy, szyi i dekoltu w celu kompleksowego odmłodzenia skóry, zagęszczenia oraz jej bardzo mocnego nawilżenia. A także dotlenienia, wymodelowania owalu twarzy, zredukowania zmarszczek, blizn pooperacyjnych , pooparzeniowych lub przebarwień. Zabieg stosujemy z niesamowitymi efektami także w przypadku rozstępów które obejmują wszystkie obszary ciała w tym rozstępy: pociążowe (piersi), pooperacyjne, lub inne wynikające z nadmiernej wagi i zbyt szybkiego wzrostu w okresie dojrzewania. Zabieg można bezpiecznie wykonywać na każdego rodzaju skórze, w tym mocno przesuszonej, bardzo cienkiej lub naczyniowej. Można go również łączyć z kwasami, falą radiową czy laseroterapią. Zabiegi aparatem Bloomea® mogą być wykonywane przez cały rok.

Zabieg może być wykonany u kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji. Jest to możliwe dzięki temu, iż praca urządzenia opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów zachodzących w tkankach. Ani światło LED, ani mikroprądy nie penetrują dalej, poza obszar skóry poddawany zabiegowi.

Zabiegi możemy wykonywać w ciągu całego roku, jako pojedyńcze lub układane indywidualnie ale w serii. Spektakularne efety uzyskujemy w serii 5-6 spotkań w odstępach 7-14 dniowych. Maksymalna liczba zabiegów nie może przekroczyć 20 w roku.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • trądzik krostkowy i ropowiczy
  • nowotwory skóry i znamiona
  • terapia przeciwtrądzikowa: Izotek, (wskazana min. 3 miesięczna przerwa)
  • zakażenia wirusowe, grzybicze i bakteryjne skóry