Pedicure leczniczy EXTRA

Leczniczy pedicure to skuteczny rodzaj profilaktyki chorób stóp i płytki paznokciowej. To zabieg, który łączy w sobie właściwości pielęgnacyjne, jak również poprawiające kondycję i wygląd stóp. Niezwykle ważna jest systematyczność wykonywania tego zabiegu.

Na czym polega pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy to nic innego jak pedicure klasyczny poszerzony o usunięcie nagromadzonego zgrubiałego naskórka od strony podeszwowej, usunięcie odcisków, modzeli ,nagniotków, opracowanie popękanych pięt lub też założenie klamry na wrastające paznokcie. Pod tym pojęciem kryje się również rekonstrukcja uszkodzonych paznokci w tym także pomoc w leczeniu grzybicy paznokci (laserowa terapia X LASE ). Jeśli występują brodawki jest możliwość opracowania i usunięcia ich przy użyciu medycznej plazmy IntraJect oraz założenie opatrunku z kwasem medycznym.

Zabieg jest zawsze poprzedzony dokładną diagnostyką, którą przeprowadza podolog – specjalista wszechstronnie wykształcony w zakresie problematyki schorzeń stóp. Odróżnia to zdecydowanie leczniczy pedicure podologiczny od klasycznego pedicure wykonywanego w zwykłych gabinetach kosmetycznych.

Oddając swoje stopy w ręce naszego specjalisty zyskują Państwo pewność, że zastosowane metody będą skuteczne i jednocześnie bezpieczne. Źle postawiona diagnoza i pedicure wykonany „jak dla każdej stopy” mogą skutkować wystąpieniem przykrych powikłań, zwłaszcza u osób o profilu stopy wrażliwej lub cukrzycowej. Pedicure leczniczy wykonuje się leczniczo i profilaktycznie, aby zapobiec bolesnym i nieestetycznym dolegliwościom stóp.

Najczęściej spotykanym problemem naszych stóp są wrastające paznokcie.

Wrastanie paznokcia w głąb skóry która go otacza, – zwykle u dużego palca , sprawia bardzo nieprzyjemny ból. Paznokieć palucha jest najtwardszy ze wszystkich paznokci i najmocniej wbija się w naskórek. Najczęściej połączony z nim wał paznokciowy jest opuchnięty oraz utrzymuje się duży stan zapalny, często ropny. Utrudnione jest chodzenie, nie wspominając o innych aktywnościach fizycznych. Jeśli w porę zaczniemy zapobiegać dalszemu wrastaniu paznokcia, możemy uniknąć często bolesnej chirurgicznej korekcji.

Pośród najczęściej występujących przyczyn wrastania paznokci są:
  • nieprawidłowo obcięte paznokcie, czyli zwykle „na okrągło” lub zbyt krótko – zbyt blisko skóry,
  • skaleczenie wału paznokciowego (np. przy wycinaniu tzw. skórek),
  • nieprawidłowe usuwanie brudu zgromadzonego pod paznokciami,
  • noszenie butów na wysokim obcasie, z wąskimi czubkami, zbyt ciasnych lub zbyt luźnych,
  • przypadkowe uderzenia, przytrzaśnięcia i inne uszkodzenia paznokcia,
  • wykonywanie ćwiczeń fizycznych wywołujących dodatkowy nacisk na stopę,
  • nawracająca grzybica,
  • nadwaga.
Jak leczyć wrastające paznokcie?

Nieleczony lub nieodpowiednio leczony wrośnięty paznokieć może zainfekować kość i doprowadzić do poważnego jej zakażenia. Powikłania mogą być szczególnie dotkliwe, jeśli masz cukrzycę, ponieważ krążenie i unerwienie w nogach może być osłabione. Tak więc, każdy stosunkowo niewielki uraz stopy – cięcia, skaleczenia, odciski, zrogowacenia lub wrastający paznokieć nieleczone mogą prowadzić do infekcji.

Pośród najbardziej skutecznych metod leczenia wrastających paznokci, jest:
  • pedicure leczniczy,
  • korekta klamrą,
  • założenie rurki,
  • tamponowanie paznokci,

Jeżeli zauważasz niepokojący objawy, odczuwasz ból w okolicy palucha, nie czekaj! Jak najszybciej zgłoś się do nas. Nasz podolog zajmie się Twoim problemem i uchroni Cię przed nieprzyjemnymi, bolesnymi doświadczeniami.

Co zrobić, aby bolesny problem się nie powtarzał?
  • Przycinaj paznokcie prosto. Przy obcinaniu dopasuj kształt paznokcia do kształtu palca. Jeśli nie wiesz jak to robić, skorzystaj z wizyty u naszego podologa, pokaże Ci jak odpowiednio piłować i obcinać paznokcie.
  • Nie przycinaj paznokci zbyt krótko, ponieważ podczas noszenia butów nacisk na nie może je kierować tak, że będą wrastać w skórę.
  • Noś buty, które pasują właściwie. Staraj się dobierać buty, które nie uciskają palców i nie naciskają na nie nadmiernie.